10 adımda yoganın iyi geldiği hastalıklar!
İnsanlar çok eskiden beri kendilerini zinde ve iyi hissetmek için yoga yapıyor. Yoga ve meditasyon, düzenli ve bilinçli bir şekilde yapıldığında birçok ciddi hastalığın tedavisine de iyi geliyor. Peki hangi hastalıklara iyi gelir? diyorsanız işte yoganın iyi geldiği hastalıklar..

1. Akciğer hastalıkları: Yoga yapmak, akciğer sağlığını koruyor ve bronşları geliştiriyor. Solunum yolları rahatsızlıklarını önemli oranda azaltan yoga, kandaki oksijeni de yükseltiyor.

Akciğer hastalıkları: Yoga yapmak, akciğer sağlığını koruyor ve bronşları geliştiriyor. Solunum yolları rahatsızlıklarını önemli oranda azaltan yoga, kandaki oksijeni de yükseltiyor.

2. Sindirim sistemi sorunları: Kabızlık , ülsergibi birçok sindirim sistemi problemi ile mücadele eden yoga, kolon kanseri riskini düşürerek bağırsak fonksiyonlarının etkin hale gelmesini sağlıyor.

Sindirim sistemi sorunları: Kabızlık , ülsergibi birçok sindirim sistemi problemi  ile mücadele eden yoga, kolon kanseri riskini düşürerek bağırsak fonksiyonlarının etkin hale gelmesini sağlıyor.

3. Kemik hastalıkları: Yoganın içerdiği egzersizler kemik sağlığına faydalı oluyor. Yogada bulunan bir çok duruş şekli kişinin kendi ağırlığını kaldırmaya yönelik olduğu için kemikleri güçlendiriyor.

Kemik hastalıkları: Yoganın içerdiği egzersizler kemik sağlığına faydalı oluyor. Yogada bulunan bir çok duruş şekli kişinin kendi ağırlığını kaldırmaya yönelik olduğu için kemikleri güçlendiriyor.

4. Kalp hastalıkları: Uzmanlar yoganın, birlikte daha ağır bir egzersiz yapılmadığı sürece, kalp hastalıklarını ve kalp krizi riskini azaltabileceğini söylüyor.

Kalp hastalıkları: Uzmanlar yoganın, birlikte daha ağır bir egzersiz yapılmadığı sürece, kalp hastalıklarını ve kalp krizi riskini azaltabileceğini söylüyor.

5. Sırt ağrıları: Yoga egzersizleri, düzenli yapılırsa kasları gevşetiyor ve sırt ağrılarını en aza düşürüyor ya da tamamen ortadan kaldırıyor.

Sırt ağrıları: Yoga egzersizleri, düzenli yapılırsa kasları gevşetiyor ve sırt ağrılarını en aza düşürüyor ya da tamamen ortadan kaldırıyor.

6. Stres ve depresyon: Böbreküstü bezlerini ve adrenalin salgılanmasını kontrol eden yoga, stres oluşumunu engelliyor, depresyon ve kaygı bozukluğu azaltıyor.

Stres ve depresyon: Böbreküstü bezlerini ve adrenalin salgılanmasını kontrol eden yoga, stres oluşumunu engelliyor, depresyon ve kaygı bozukluğu azaltıyor.

7. Kan şekeri:Yoganın, kortizol ve adrenalin seviyelerini düşürücü kilo kaybını teşvik ve insülin etkilerine duyarlılığı arttırıcı fonksiyonları bulunduğu içni kan şekeri seviyesini düşürüyor.

Kan şekeri:Yoganın, kortizol ve adrenalin seviyelerini düşürücü kilo kaybını teşvik ve insülin etkilerine duyarlılığı arttırıcı fonksiyonları bulunduğu içni kan şekeri seviyesini düşürüyor.

8. Fazla kilo sorunları: Akıl için ve beden için ayrı yoga türleri bulunuyor. Bu nedenle kilo vermek isteniyorsa, sadece rahatlama egzersizini içeren beyinsel deneyimden daha fazlası çalışarak kilo verilebiliyor.

Fazla kilo sorunları: Akıl için ve beden için ayrı yoga türleri bulunuyor. Bu nedenle kilo vermek isteniyorsa, sadece rahatlama egzersizini içeren beyinsel deneyimden daha fazlası çalışarak kilo verilebiliyor.

9. Uyku sorunları: Yağılan incelemelerde 8 hafta boyunca her gün düzenli olarak yoga yapıldığında, uyku kalitesini arttırdığı ve insomnia riskini azalttığı görülüyor.

Uyku sorunları: Yağılan incelemelerde 8 hafta boyunca her gün düzenli olarak yoga yapıldığında, uyku kalitesini arttırdığı ve insomnia riskini azalttığı görülüyor.

10. Bağışıklık sistemi: Hem zihinsel hem ruhsal hem de bedensel açıdan bağışıklık sistemini güçlendiren yoga, daha doğru ve etkili şekilde nefes almayı sağladığı için, tüm vücut sağlını koruyor.

Bağışıklık sistemi: Hem zihinsel hem ruhsal hem de bedensel açıdan bağışıklık sistemini güçlendiren yoga, daha doğru ve etkili şekilde nefes almayı sağladığı için, tüm vücut sağlını koruyor.

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)

Facebook YorumlarıDisqus Yorumları