5 Adımda Tansiyon Yükselince Ne Yapılır?
Tansiyonu yükselen kişiye yapılacak ilk yardım yapıldıktan sonra, hasta kendini hala kötü hissediyorsa en yakın hekime götürülmelidir...

1. Hastanın yavaş bir şekilde oturması ya da uzanması gerekir. Seri hareketler edilmemelidir. Tansiyon yükselince baş yukarda, ayaklar biraz aşağıda kalacak şekilde uzanılmalıdır.

Hastanın yavaş bir şekilde oturması ya da uzanması gerekir. Seri hareketler edilmemelidir. Tansiyon yükselince baş yukarda, ayaklar biraz aşağıda kalacak şekilde uzanılmalıdır.

2. Düşük tansiyon değil, yüksek tansiyon oldunu anlamak için tansiyon ölçülmelidir. Buna göre tansiyonu dengelemek için içecek desteği verilir.

Düşük tansiyon değil, yüksek tansiyon oldunu anlamak için tansiyon ölçülmelidir. Buna göre tansiyonu dengelemek için içecek desteği verilir.

3. Yüksek tansiyonu düşürmek için limon etkilidir. Limonu sıktıktan sonra sulandırarak içilmelidir. Sarımsak da tansiyonu düşürücü etkiye sahiptir.

Yüksek tansiyonu düşürmek için limon etkilidir. Limonu sıktıktan sonra sulandırarak içilmelidir. Sarımsak da tansiyonu düşürücü etkiye sahiptir.

4. Tansiyonu yükselen kişinin ensesi, elleri ve ayaklarına soğuk ıslak bezle kompres yapılması ferahlık sağlayacaktır.

Tansiyonu yükselen kişinin ensesi, elleri ve ayaklarına soğuk ıslak bezle kompres yapılması ferahlık sağlayacaktır.

5. Son olarak tansiyonu yükselen kişiyi darlamamalı, sakin ve rahat bir ortam yaratılmalıdır. Eğer hasta kendini kötü hissetmeye devam ediyorsa hemen doktora gitmelidir.

Son olarak tansiyonu yükselen kişiyi darlamamalı, sakin ve rahat bir ortam yaratılmalıdır. Eğer hasta kendini kötü hissetmeye devam ediyorsa hemen doktora gitmelidir.

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)

Facebook YorumlarıDisqus Yorumları