7 maddede bahar yorgunluğunu atlatmanın yolları!
Mevsim geçişi yaşanan dönemlerinde hem ruhsal hem fiziksel olarak yorgunluk hissedilebiliyor. Bahar aylarında da havadaki elektrik yükü arttığı için pozitif iyonlar insanı daha iyi hissettirirken, negatif iyonların artması insanın kendini daha mutsuz hissetmesinde etkili oluyor. İşte maddede bahar yorgunluğunu atlatmanın yolları..

1. Sabahları temiz havada yürüyüş yapmak: Özellikle aç karnına güneşli havada yürümek kişiye kendini iyi hissettiriyor.

Sabahları temiz havada yürüyüş yapmak: Özellikle aç karnına güneşli havada yürümek kişiye kendini iyi hissettiriyor.

2. Yumurta, peynir,yeşillik, süt, bal veya pekmez bulunan güzel bir kahvaltıyla güne başlamak bahar yorgunluğuna iyi geliyor. Kahvaltıda meyve suyu içmek yerine meyvelerinin kendisini yemek sağlık açısından daha çok öneriliyor.

Yumurta, peynir,yeşillik, süt, bal veya pekmez bulunan güzel bir kahvaltıyla güne başlamak bahar yorgunluğuna iyi geliyor. Kahvaltıda meyve suyu içmek yerine meyvelerinin kendisini yemek sağlık açısından daha çok öneriliyor.

3. Nefes egzersizleri veya yoga yapmak: Nefes egzersizlerinde beyine oksijen gittiği için yorgunluk azalıyor.

Nefes egzersizleri veya yoga yapmak: Nefes egzersizlerinde beyine oksijen gittiği için yorgunluk azalıyor.

4. Yemek yemeden ve yatmadan önce bol su içmek: Yorgunluk bazen düşük miktarda sıvı alımı ile ortaya çıkabiliyor. Bu neden bolca su ve şekersiz içecekler içmek gerekiyor.

Yemek yemeden ve yatmadan önce bol su içmek: Yorgunluk bazen düşük miktarda sıvı alımı ile ortaya çıkabiliyor. Bu neden bolca su ve şekersiz içecekler içmek gerekiyor.

5. Sofradan meyve ve sebzeyi eksik etmemek : Özellikle kivi, çilek, ananas , muz, havuç,enginar ve yeşil yapraklı sebzeler tüketmek baharı enerjik geçirmeye yardımcı oluyor.

Sofradan meyve ve sebzeyi eksik etmemek : Özellikle kivi, çilek, ananas , muz, havuç,enginar ve yeşil yapraklı sebzeler tüketmek baharı enerjik geçirmeye yardımcı oluyor.

6. Uyku düzenine dikkat etmek: Uyumadan önce telefona bakmamak ve rahat bir uyku için yatağa girmeden önce günlük bütün streslerden uzaklaşmak iyi hissettiriyor.

Uyku düzenine dikkat etmek: Uyumadan önce telefona bakmamak ve rahat bir uyku için yatağa girmeden önce günlük bütün streslerden uzaklaşmak iyi hissettiriyor.

7. Alkol, kahve ve koladan uzak durmak onların yerine Adaçayı, papatya çayı, yeşil çay gibi bitki çayları tercih etmek insanı rahatlatıyor.

Alkol, kahve ve koladan uzak durmak onların yerine Adaçayı, papatya çayı, yeşil çay gibi bitki çayları tercih etmek insanı rahatlatıyor.

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)

Facebook YorumlarıDisqus Yorumları