8 adımda sağlıklı bronzlaşmanın yolları!
Yazın tatil sezonunun başlaması ile akıllara bronzlaşmak geliyor. Kişiler bronz bir tenle kendini oldukça mutlu olsa da bronzlaşmanın tehlikeli olduğunun da unutulmaması gerekiyor. Peki sağlıklı bronzlaşmak için neler yapılmalı? diyorsanız işte 8 adımda sağlıklı bronzlaşmanın yolları...

1. Güneş altında saatlerce kalmamak: Güneş ışınları özellikle öğle saatlerinde dik geldiğinde tehlikeli olup kansere yol açabiliyor. Bu nedenle bu saatlerde bronzlaşmak için güneşlenilmemesi gerekiyor.

Güneş altında saatlerce kalmamak: Güneş ışınları özellikle öğle saatlerinde dik geldiğinde tehlikeli olup kansere yol açabiliyor. Bu nedenle bu saatlerde bronzlaşmak için güneşlenilmemesi gerekiyor.

2. Cilt tipine uygun güneş kremleri kullanmak: Güneşin zararlı ışınlarından korunarak bronz bir tene sahip olmak için cilt tipine uygun , UVA ve UVB’ye karşı etkili güneş kremi seçimi yapmak gerekiyor.

Cilt tipine uygun güneş kremleri kullanmak: Güneşin zararlı ışınlarından korunarak bronz bir tene sahip olmak için cilt tipine uygun , UVA ve UVB’ye karşı etkili güneş kremi seçimi yapmak gerekiyor.

3. Cildin nemli kalmasını sağlamak: Güneş ve deniz cildi aşırı oranda kurutacağından belirli aralıklarla tatlı suyla duş alıp ve vücudu nemlendirmek gerekiyor.

Cildin nemli kalmasını sağlamak: Güneş ve deniz cildi aşırı oranda kurutacağından belirli aralıklarla tatlı suyla duş alıp ve vücudu nemlendirmek gerekiyor.

4. Sürekli aynı pozisyonda yatmamak: Güneşlenirken sürekli aynı pozisyonda yatmamaya dikkat etmek gerekiyor. Vücudunuzun eşit bir şekilde bronzlaşması için 15’şer dakika aralıklarla pozisyon değiştirilmesi öneriliyor.

Sürekli aynı pozisyonda yatmamak: Güneşlenirken sürekli aynı pozisyonda yatmamaya dikkat etmek gerekiyor. Vücudunuzun eşit bir şekilde bronzlaşması için 15’şer dakika aralıklarla pozisyon değiştirilmesi öneriliyor.

5. Hareket etmek: Plajda spor yaparak, yürüyerek veya yüzerek de bronzlaşılabiliyor bu nedenle hareket edilmesi gerekiyor.

Hareket etmek: Plajda spor yaparak, yürüyerek veya yüzerek de bronzlaşılabiliyor bu nedenle hareket edilmesi gerekiyor.

6. Parfüm ve deodarant kullanmamak: Güneşe çıkmadan önce parfüm ya da deodorant kullanmamak gerekiyor. Aksi halde vücutta lekelenmeler olabiliyor.

Parfüm ve deodarant kullanmamak: Güneşe çıkmadan önce parfüm ya da deodorant kullanmamak gerekiyor. Aksi halde vücutta lekelenmeler olabiliyor.

7. Yavaş yavaş bronzlaşmak: Bir haftada bronz olma düşüncesinden ziyade her gün azar azar yanılarak bronz olunması gerekiyor. Aksi halde bronzlaşmadan kızarma, soyulma gibi olaylar yaşanabiliyor.

Yavaş yavaş bronzlaşmak: Bir haftada bronz olma düşüncesinden ziyade her gün azar azar yanılarak bronz olunması gerekiyor. Aksi halde bronzlaşmadan kızarma, soyulma gibi olaylar yaşanabiliyor.

8. Güneş altındayken bol su içmek: Nem oranını giderek kaybeden cilt için bol su içmek gerekiyor. Böylelikle daha sağlıklı bronzlaşmaya da adım atılmış oluyor.

Güneş altındayken bol su içmek: Nem oranını giderek kaybeden cilt için bol su içmek gerekiyor. Böylelikle daha sağlıklı bronzlaşmaya da adım atılmış oluyor.

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)

Facebook YorumlarıDisqus Yorumları