8 maddede stresi azaltan besin önerileri!
Günlük hayatta yaşanan birçok olay stres düzeyini arttırabiliyor. Herhangi bir ilaç kullanmadan doğan besinlerle stresle başa çıkılabiliyor. Bazı besinler stresi azaltmaya yardım ederken, bazıları stresi üst düzeye çıkarabiliyor. İşte 8 maddede stresi azaltan besin önerileri..

1. Süt ve süt ürünleri: Kalsiyum açısından zengin olan süt ürünleri anksiyeteyi ve stresi azaltmaya yardımcı oluyor. Yatmadan önce içilen bir bardak ılık süt içmek uykusuzluğa karşı da geliyor.

Süt ve süt ürünleri: Kalsiyum açısından zengin olan süt ürünleri anksiyeteyi ve stresi azaltmaya yardımcı oluyor.  Yatmadan önce içilen bir bardak ılık süt içmek uykusuzluğa karşı da geliyor.

2. Siyah çikolata: Uzmanlar ve bilim adamları tarafından yapılmış araştırmalara göre özellikle siyah çikolata yemenin vücutta mutluluk hormonu salgılanmasına ve stresle başa çıkmaya yardımcı olduğu ortaya konuluyor.

Siyah çikolata: Uzmanlar ve bilim adamları tarafından yapılmış araştırmalara göre özellikle siyah çikolata yemenin vücutta mutluluk hormonu salgılanmasına ve stresle başa çıkmaya yardımcı olduğu ortaya konuluyor.

3. Yaban mersini: Vitamin ve antioksidan açısından zengin olan yaban mersini, içerdiği rahatlatıcı besinler sayesinde stresi azaltan yiyecekler arasında yer alıyor.

Yaban mersini: Vitamin ve antioksidan açısından zengin olan yaban mersini, içerdiği rahatlatıcı besinler sayesinde  stresi azaltan yiyecekler arasında yer alıyor.

4. Badem: Bademde duygusal dengemizi korumaya yardımcı olan çinko bulunuyor. Bademin içinde yer alan demir de stresi azaltmaya yardım ediyor. Çünkü demir seviyesi düşüklüğü, yorgunluk ve dolayısıyla strese sebebiyet veriyor.

Badem: Bademde duygusal dengemizi korumaya yardımcı olan çinko bulunuyor. Bademin içinde yer alan demir de stresi azaltmaya yardım ediyor. Çünkü demir seviyesi düşüklüğü, yorgunluk ve dolayısıyla strese sebebiyet veriyor.

5. Pekmez: Kan yapıcı özelliği ile bilinen pekmez, stres ile başa çıkmak isteyenlere de yardımcı oluyor. B vitamini ve demir bakımından oldukça zengin olan pekmez stresi ortadan kaldırıyor.

Pekmez: Kan yapıcı özelliği ile bilinen pekmez, stres ile başa çıkmak isteyenlere de yardımcı oluyor.  B vitamini ve demir bakımından oldukça zengin olan pekmez stresi ortadan kaldırıyor.

6. Acai meyvesi: Phytonutrient ismiyle anılan bazı besin maddelerini bulunduran acai meyvesi hem kilo vermeye hem de stresi azaltmaya yardım ediyor.

Acai meyvesi: Phytonutrient ismiyle anılan bazı besin maddelerini bulunduran acai meyvesi hem kilo vermeye hem de stresi azaltmaya yardım ediyor.

7. Somon ve ton balığı: Somon ve ton balığı zengin omega-3 yağ asitleri içerdiği için stres oluşturan hormonları azaltıyor.

Somon ve ton balığı: Somon ve ton balığı zengin omega-3 yağ asitleri içerdiği için stres oluşturan hormonları azaltıyor.

8. Papatya, melisa ve yasemin çayı: Strese karşı iyi gelen besinler arasında olan Papatya, melisa ve yasemin çayı da yer alıyor.

Papatya, melisa ve yasemin çayı: Strese karşı iyi gelen besinler arasında olan  Papatya, melisa ve yasemin çayı da yer alıyor.

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)

Facebook YorumlarıDisqus Yorumları