Bebeklerde pişiği önlemek için 5 öneri!
Bebeklik döneminde en sık görülen hastalıklardan biri pişikler oluyor. Özellikle yazın sıcak havalarda pişikler artış gösteriyor. Pişikle birlikte tahriş olan bölgede sızlama ve kaşınma başlıyor. Peki bebeklerde pişik nasıl önlenir? diyorsanız işte bebeklerde pişiği önlemek için 5 öneri..

1. Bebeğin bezini sıkça değiştirmek: Bebek bezi sıkça değiştirilmiyorsa bebeğin altı nemli kalıyor. Pişik de bu sıcak ve nemli ortamı sevdiği için kaçınılmaz oluyor. Bu nedenle bebeğin bezi günde en az 6-7 kez değiştirilmesi öneriliyor.

Bebeğin bezini sıkça değiştirmek: Bebek bezi sıkça değiştirilmiyorsa bebeğin altı nemli kalıyor. Pişik de bu sıcak ve nemli ortamı sevdiği için kaçınılmaz oluyor. Bu nedenle bebeğin bezi günde en az 6-7 kez değiştirilmesi öneriliyor.

2. Doğru ıslak mendil seçimi: Bebeğin alt bölgesi ıslak mendil yardımıyla temizlenecekse bebek cildine uygun, yumuşak ve alkolsüz mendil tercih edilmesi gerekiyor. Aksi halde cildi tahriş ederek pişik yapabiliyor.

Doğru ıslak mendil seçimi: Bebeğin alt bölgesi ıslak mendil yardımıyla temizlenecekse bebek cildine uygun, yumuşak ve alkolsüz mendil tercih edilmesi gerekiyor. Aksi halde cildi tahriş ederek pişik yapabiliyor.

3. Bebeğe dar ve terleten kıyafetler giydirmemek: Sentetik ve dar kıyafetler yerine bebeğe terletmeyen pamuklu kıyafetlerin giyilmesi öneriliyor. Sentetik ve dar giysiler pişiğe sebep oluyor.

Bebeğe dar ve terleten kıyafetler giydirmemek: Sentetik ve dar  kıyafetler yerine bebeğe terletmeyen pamuklu kıyafetlerin giyilmesi öneriliyor. Sentetik ve dar giysiler pişiğe sebep oluyor.

4. Pudra yerine çinko oksit içeren bebek kremleri kullanmak: Pudra kullanımı yerine çinko oksit içeren bebek kremlerinin ince bir şekilde sürülmesi gerekiyor. Pudranın pişiğe iyi geldiği doğru bilinen yanlışlar arasında bulunuyor.

Pudra yerine çinko oksit içeren bebek kremleri kullanmak: Pudra kullanımı yerine çinko oksit içeren bebek kremlerinin ince bir şekilde sürülmesi gerekiyor.  Pudranın pişiğe iyi geldiği doğru bilinen yanlışlar arasında bulunuyor.

5. Bebeğin bezibi bağlamadan havalandırmak: Bebeğin bez değişimi yapıldıktan sonra altını bir süre havalandırmayı unutmamak gerekiyor.

Bebeğin bezibi bağlamadan havalandırmak: Bebeğin bez değişimi yapıldıktan sonra altını bir süre havalandırmayı unutmamak gerekiyor.

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)

Facebook YorumlarıDisqus Yorumları